Nie pomiń Suwalszczyzny – Suwałki gotowe na odkrycie!

Monotonności nie odnajdziesz w tym miejscu Polski, za to bez granic długą listę inspiracji na małe oraz znaczące ekspedycje. Suwałki to szczególne miejsce na mapie Polski, do jakiego należałoby się wybrać choć raz, żeby przekonać się o wdzięku tego miasta osobiście. Czas wobec tego bliżej spojrzeć na Suwalszczyznę, jaka ma okazję stać się Twoją weekendową inspiracją na następny wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co musisz wiedzieć o Suwałkach?
Suwałki tworzą część województwa podlaskiego. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz tworzą siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach rejestrowana jest na rok 1688, jest to w takim razie stosunkowo młode miasto na mapie stworzonego przez nas kraju.
Obecnie miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy mieszkańców. Rozkwita pod względem kultury, gospodarki oraz edukacji. Mieszka się tu przyzwoicie, o czym dowodzą przyciągające wydarzenia oraz newsy, z jakimi można się zapoznać z pomocą regionalnego portalu http://suwalki.net.pl . To wybitnie odpowiedni portal internetowy dla wszystkich zaintrygowanych autentycznym obliczem Suwałk.

Polski Biegun północny, czyli z jakiej przyczyny Suwałki są tak szczególne?
Każdego roku do Suwalszczyzny wybiera się coraz więcej podróżników – oraz to nie tylko z Polski. Każdy, kto szuka spokoju, ciszy oraz adoruje spędzać wolny czas w ślicznych okolicznościach przyrody – będzie usatysfakcjonowany. Suwałki, a w takim razie stolica Suwalszczyzny wyróżniają się w istocie atrakcyjnym położeniem geologicznym, jakie to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym polega specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące i parne lata,
  • mroźne oraz długie zimy.

Sama pogoda jest dopiero wstępem do tego, jak nadzwyczaj można odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają miłośnicy historii, ponieważ przygraniczne położenie tego miasta sprzyja historycznej rozmaitości.
Suwalszczyzna – to musisz ujrzeć na własne oczy!
Suwalszczyzna to fenomenalna pozycja urlopowa dla każdego, kto nie ubóstwia nudy na wakacjach. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny wypoczynek, czy atrakcyjna architektura – wszystko to znajdziesz w tej części Polski, a jeżeli wyszukujesz więcej wiadomości przed rezerwacją noclegu – warto spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Suwalszczyzna – co zachęci Cię, by tam się wybrać?

  • wydarzenia kulturalno-sportowe,
  • liczne wystawy i muzea
  • fenomenalne budowle sakralne,
  • wyborna kuchnia z potrawami lokalnymi na czele,
  • obszerne zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem dużej grupy osób będzie tym miejscem na Suwalszczyźnie, który bez jakiegokolwiek ale wypada zobaczyć. To 11 hektarów przestrzeni wody, gdzie można spędzić de facto przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dziś wolno znaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, czy plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tu tłumnie, jednak i spokojnie – należałoby przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Należy niemniej jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie naprawdę dużo uroku. Rzecz jasna to tylko maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaoferowania.